logo_lewe
 
logo_prawe
2020-11-28     Jakuba, Stefana, Romy         * WITAMY NA STRONIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W KAMIONCE WIELKIEJ *

25.09.2020 Sukcesy ZR Mszalniczanie


 

Jak już informowaliśmy Zespół Regionalny „Mszalniczanie” otrzymał nowe stroje w wyniku realizacji programu „EtnoPolska2020”. Beneficjentem projektu był Gminny Ośrodek Kultury w Kamionce Wielkiej. Nowe stroje uzupełniły brakujące lub zużyte elementy ubiorów w wyniku 40-letniej działalności „Mszalniczan”.

Na 2020 rok tancerze z Mszalnicy mieli zaplanowanych wiele koncertów i udział w festiwalach zarówno krajowych jak też zagranicznych. Niestety ograniczenia wynikające z  pandemii i reżimu sanitarnego  były przyczyną rezygnacji z tych planów.

Niemniej jednak, zespół wziął udział w 51. Festiwalu Folkloru Górali Polskich w edycji on-line.

Nagrane programy kapeli i grup śpiewaczych zespołu spotkały się z uznaniem Jury, wyrazem czego były przyznane nagrody. Tak wiec decyzją Komisji Artystycznej, której przewodniczyła muzykolog Anna Borucka- Szotkowska, kapela Zespołu Regionalnego: ”Mszalniczanie” otrzymała jedno z I równorzędnych miejsc. Ponadto męska grupa śpiewacza tego zespołu została nagrodzona jednym z III miejsc.

Mimo, iż uczestnicy festiwalu nie mogli się osobiście spotkać, to cały przebieg festiwalu można było w Internecie na facebookowym profilu Tygodnia Kultury Beskidzkiej i na kanale „Youtube”.

Poniżej nagrania w/w programów.

 

 

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska