logo_lewe
 
logo_prawe
2020-08-07     Donaty, Olechny, Kajetana     "Szukać prawdy kochać piękno, chcieć dobra, czynić najlepsze - to zadanie i cel człowieka." Moses Mendelssohn     * WITAMY NA STRONIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W KAMIONCE WIELKIEJ *

10.02.2020 Góralski Karnawał 2020

Na zakończenie kolędniczych wydarzeń tego roku wpisały się sukcesy naszych grup w Góralskim Karnawale w Bukowinie Tatrzańskiej

Najlepsze grupy kolędnicze z gminy Kamionka Wielka – wyłonione podczas Powiatowego Przeglądu Grup Kolędniczych wzięły udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Grup Kolędniczych ramach 48. Góralskiego Karnawału w Bukowinie Tatrzańskiej.

Prezentując swoje programy na scenie Domu Ludowego w Bukowinie Tatrzańskiej przedstawiły autentyczny sposób kolędowania, z ciekawymi powinszowaniami, oryginalnymi strojami, donośnym śpiewem i dużą dawką żywiołowości.  Były to bardzo dobre występy o czym świadczyć mogą rzęsiste brawa od zgromadzonej w sali publiczności. Potwierdziły to wyniki z protokołu Komisji oceniającej wszystkie grupy kolędnicze.

Równorzędne I miejsca otrzymały grupy: „Z gwiazdą” z Mystkowa oraz „Z gwiazdą” z Zespołu Regionalnego „Skalnik” z Kamionki Wielkiej. Natomiast jedno z II miejsc przyznano „Pasterzom” z ZR „Mszalniczanie”.

Nagrodzonym kolędnikom gratulujemy i dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie naszej gminy na ogólnopolskim przeglądzie. Oby tak dalej!

Fot. Kazimierz Ogorzałek, Archiwum Bukowiańskie Centrum Kultury

 

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska