logo_lewe
 
logo_prawe
2020-07-09     Hieronima, Palomy, Weroniki         * WITAMY NA STRONIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W KAMIONCE WIELKIEJ *

9.08.2019 Aktywne wakacje

Stowarzyszenie Kulturalne Z TRADYCJĄ W PRZYSZŁOŚĆ w Kamionce Wielkiej zrealizowało kolejny projekt

„Od tradycji do współczesności- aktywne wakacje”

 

W dniach 16-24 lipca 2019 roku został zrealizowany przez Stowarzyszenie kulturalne „Z tradycja w przyszłość” projekt pn. „Od tradycji do współczesności- aktywne wakacje”. Zadanie to zostało zrealizowane z  zakresu małych projektów w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lojalnego  kierowanego przez społeczność ”, objętego PROW na lata 2014 – 2020.

 Stowarzyszenie Kulturalne „ Z tradycją w przyszłość” w Kamionce Wielkiej wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci i młodzieży poszerzyło  dla nich ofertę kulturalną w czasie wolnym od zajęć szkolnych poprzez organizację  trzech zadań skierowanych do młodego pokolenia:  wyjazd do Gospodarstwa Pasiecznego „Sądecki Bartnik” w Stróżach w dniu 16 lipca br.,  trzydniowe warsztaty ceramiczne, które odbyły się w dniach 17-19 lipca br. i trzydniowe warsztaty robotyki , które zrealizowane zostały w dniach 22-24 lipca br.

W wycieczce do „Sądeckiego Bartnika” wzięło udział 50 dzieci z terenu działania LGD „Korona Sadecka”, podczas której pod opieką przewodnika zwiedziły skansen i muzeum ,obejrzały plenerową  kolekcję barci i uli, wystawę dotyczącą historii bartnictwa i pszczelarstwa. Dzieci wzięły udział w warsztatach pszczelarskich podczas których wykonały samodzielnie świeczki, poznały smak miodów naturalnych i koziego sera. Miały też możliwość wspólnej zabawy i spotkania ze zwierzętami . Na zakończenie odbyły przejażdżkę wozem konnym.

W  warsztatach ceramicznych wzięło udział 25 dzieci z terenu LGD Korona Sądecka. W świat gliny wprowadziła uczestników Irena Majka z Pracowni Ceramicznej „Irma”. W trakcie trzydniowych zajęć pojawiły się różne trendy tematyczne. Zwinne palce uczestników projektu  uwijały się, niczym pracujące „pszczółki”, tworząc coraz doskonalsze arcydzieła: postać aniołka, baranka, kota  i wiele innych prac według własnych pomysłów uczestników warsztatów. Niezwykłym doświadczeniem okazało się nie tylko lepienie z gliny, ale także malowanie form ceramicznych.

W warsztatach robotyki  wzięła udział 16 osobowa grupa dzieci w wieku od 8 do 15 lat. Warsztaty te prowadzili instruktorzy firmy  Nowoczesny Wymiar Edukacji Jakub Zagórowski Warsztaty Robotów. Realizacja tych warsztatów  przybliżyła możliwości jakie niesie ze sobą technika, która jest nieodłączną przyszłością młodego pokolenia. Uczestnicy warsztatów w trakcie dwugodzinnych zajęć skonstruowali min. zdolnego do poruszania się robota, wykorzystując w tym celu schematy budowy. Następnym ich zadaniem było zaprogramowanie robota w taki sposób, aby za pomocą czujnika rozpoznawał przeszkody znajdujące się na jego drodze. Dzieci w trakcie tych warsztatów poznały w przyjazny sposób tajniki fizyki, informatyki i matematyki.

Realizacja tego projektu przyczyniła się do aktywnego spędzenia wolnego czasu przez dzieci i młodzież terenu LGD „Korona Sądecka”, podczas którego miały możliwość wzięcia udziału w różnych zajęciach od wycieczki do pasieki, poprzez warsztaty ceramiczne do warsztatów z  robotyki.

 

 

 

 

 

 

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska