logo_lewe
 
logo_prawe
2021-03-01     Albina, Antoniny, Radosławy     "Jeżeli chcecie być świętymi w niebie, musicie wpierw stać się świętymi na ziemi" - Ellen G.White     * WITAMY NA STRONIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W KAMIONCE WIELKIEJ *

16.07.2019 Lato w Dolinie Kamionki

Za nami plenerowa impreza Lato w Dolinie Kamionki

Udane Lato w Dolinie Kamionki

Głośno, muzycznie i tanecznie było  w minioną niedzielę na placu sportowym w Kamionce Małej, podczas dorocznej imprezy „Lato w Dolinie Kamionki”. Dobra pogoda i atrakcyjny program ściągnęły przed scenę tłumy.

Po wysłuchaniu hymnu „Lata w Dolinie Kamionki” niedzielne święto uroczyście otworzył wójt gminy Kamionka Wielka Andrzej Stanek. Po nim nastąpił koncert Orkiestry Dętej z Mystkowa pod dyrekcją Józefa Kalisza. Następnie można było podziwiać tańce i przyśpiewki ludowe w wykonaniu zespołów regionalnych „Mali Mystkowianie”, „Mystkowianie” i „Mszalniczanie”. Różne gatunki muzyczne przedstawili uczestnicy warsztatów „Mozart kontra Sinatra – Aktywizacja Integracyjna poprzez sztukę”.

Kwadrans z radiem poprowadziła red. Maria Mółka, wręczając nagrody radia dla zwycięzców quizu.

 Gwiazdą wieczoru był Andrzej Cierniewski z zespołem. Artysta przedstawił półtora godzinny koncert przedłużony o bisy. Dobry kontakt z publicznością i profesjonalizm artysty został nagrodzony niekończącymi się brawami. Na zakończenie imprezy, dla chętnych na tańce przygrywał zespół „Farell Band”.

Na placu imprezy można było podziwiać prace twórców ludowych: Ireny Lesniak-Aksamit, Mariana Kiełbasy, Józefa Ogórka oraz Klubu „Trzy razy R” działającego przy GOK. Była też degustacja potrwa regionalnych. W mobilnym punkcie informacyjno-promocyjnym LGD „Korona Sądecka” odbyły się warsztaty przyrządzania soków. Na placu imprezy można było zbadać wydolność płuc w Sprirobusie, oraz odwiedzić stoisko ekodoradcy. Nie zabrakło też wielu atrakcji dla milusińskich z Myszką Miki, malowaniem twarzy, zjeżdżalnią i in.

Imprezę zorganizowali: Wójt Gminy i Gminny Ośrodek Kultury w Kamionce Wielkiej. Patronat medialny objęły portal „Sądeczanin” i Radio RDN Nowy Sącz.

Na świętowanie „Lata w Dolinie Kamionki” mieszkańcy gminy przychodzą całymi rodzinami, bo każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Tym bardziej, że prognozy ulewnej niedzieli – na szczęście - tym razem nie spełniły się.

 

 

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska