logo_lewe
 
logo_prawe
2019-09-20     Eustachego, Faustyny, Renaty     "Sprawiedliwi mało mówią, a wiele czynią" - Z Talmudu     * WITAMY NA STRONIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W KAMIONCE WIELKIEJ *

2.08.2018 Mystkowianie w Pradze

Zespół Regionalny "Mystkowianie" powrócił z prestiżowego festiwalu folklorystycznego w Pradze

 

Od 5 do 8 lipca Zespół Regionalny Mystkowianie wziął udział w XXV Mezinárodní folklorní festival Klatovy 2018 organizowanym przez CIOFF oraz Zespół Folklorystyczny Sumava w Klatovy (Czechy). Oprócz zespołu z Mystkowa zaprezentowały się tam również grupy folklorystyczne z Argentyny, Estonii, Słowacji oraz Czech.

Przez kilka dni zespół prezentował piękno naszego folkloru na głównej scenie festiwalowej zbudowanej na zabytkowej starówce w miejscowości Klatovy. Mystkowianie swoimi występami zachwycali nie tylko na scenach, ale również na miejskich skwerach, parkach i deptakach.

Wielki podziw publiczności oraz organizatorów wzbudzali najstarsi członkowie grupy oraz bogactwo strojów, które swoimi kolorami i bogatym zdobieniami wyróżniały się na tle pozostałych uczestniczących grup. 

Zespół zaprezentował program lachowski z centralnej części regionu, który nie tylko był mocno oklaskiwany przez licznie zgromadzoną podczas festiwalu publiczność, ale także urzekł organizatorów czeskiego festiwalu.

Warto nadmienić, że już za tydzień młodsza grupa- Mali Mystkowianie będą gospodarzem 26 edycji Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych „Święto Dzieci Gór”.

Przypomnijmy, że w tegorocznym Przeglądzie Folkloru Sądecczyzny w Michalczowej, zespół z Mystkowa zajął I miejsce.

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska