logo_lewe
 
logo_prawe
2020-06-01     Gracji, Jakuba, Konrada     "Możesz zgromadzić przeróżne skarby, ale najcenniejszym jest prawdziwy przyjaciel". św. Jan Chryzostom     * WITAMY NA STRONIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W KAMIONCE WIELKIEJ *

11.07.2018 Tłumy w Kamionce Małej

Lato w Dolinie Kamionki już za nami

 

Kabaret z Podhala, Andrea Lattari oraz brawurowy koncert Kapeli „Ciupaga” to hity tegorocznej edycji plenerowej imprezy „Lato w Dolinie Kamionki”, która odbyła się 8 lipca w kamionce Małej. Dopisała zarówno pogoda jak też publiczność.

Z racji 100 lecia odzyskania niepodległości Polski, na początku odśpiewano hymn państwowy, z towarzyszeniem Orkiestry Dętej z Mystkowa. Imprezę otworzył przewodniczący Rady Gminy w Kamionce Wielkiej Zenon Kruczek.  Po tym wiązankę pieśni patriotycznych zagrali muzycy z orkiestry z Mystkowa, pod batutą Mateusza Główczyka. Po nich na scenie prezentowali się młodzi muzycy ze Szkółki Muzykowania Ludowego w  Kamionce Wielkiej, uczących się pod okiem Józefa Trojana. Pomimo krótkiego okresu nauki, radzili sobie znakomicie z grą na tradycyjnych instrumentach, tworząc zgraną kapele ludową.

Po muzyce przyszedł czas na taniec. Da deskach w Kamionce Małej zaprezentowała się grupa „Chcemy tańczyć” z Gminnego Ośrodka Kultury w Kamionce Wielkiej, pod kierownictwem instruktorki  Justyny Dobosz. Umiejętności taneczne i akrobatyczne młodych tancerzy zostały kilkakrotnie nagrodzone obfitymi brawami.

Po tym na scenę powrócił folklor za sprawą Zespołu Regionalnego „Skalnik” i  Zespołu Śpiewaczego „Kamionczanki”.

Następnie uczestnicy spotkania mogli sobie przypomnieć jak brzmi Felicita, a to za sprawą Andrea Lattari, który przedstawił koncert piosenki włoskiej.

W końcu nadszedł czas na gwóźdź programu – koncert Kapeli „Ciupaga”. Na ten moment liczebność  widowni osiągnęła swoje apogeum. Zespół przedstawił znakomity show, wspaniałe brzmienie, i to wszystko – o dziwo! – na bazie muzyki swoich ojców, muzyki góralskiej.  W przedstawionym żywiołowo koncercie nie brakowało klimatów bałkańskich, węgierskich, słowackich. Po koncercie długi czas muzycy z zespołu rozdawali autografy, sprzedawali płyty i pozowali z liczną grupą fanów do wspólnych zdjęć. Z koncertu bardzo był zadowolony lider „Ciupagi” Piotr Krzywdziński, dając temu wyraz zarówno na scenie jak też poza nią. Specjalnie na ten koncert sprowadzone zostało profesjonalne nagłośnienie, z którego skorzystali także inni wykonawcy.

Do północy uczestnicy imprezy bawili się przy dźwiękach Kapeli „Zgraja”.

Akcentów związanych ze 100 leciem odzyskania niepodległości było wiele. Poza koncertem patriotycznym orkiestry z Mystkowa, był też polonez odtańczony przez zespół „Skalnik”, który do tańca wciągnął wiele osób z widowni. Niepodległość Polski była widoczna także w wielu pracach twórców ludowych licznie prezentujących swoje prace na placu imprezy.

Także dla dzieci było wiele atrakcji. Przeprowadzony został program animacyjny z  Myszką Miki i Smokiem wawelskim, malowaniem twarzy, dużymi bańkami mydlanymi, dmuchanym zamkiem i konkursami z kominiarzem.

Wśród bogatej oferty tegorocznej edycji „Lata w Dolinie Kamionki” były: pokaz ekologicznego spalania w piecu, prezentacja samochodu elektrycznego, stoisko fotowoltaiki, stoiska z gadżetami, kulinaria KGW z Mszalnicy, kwadrans z RDN Nowy Sącz. 

 

Skorzystanie z tych wszystkich atrakcji było możliwe dzięki wspaniałej pogodzie, która dodatkowo zachęcała do wyjścia z domu.

Organizatorami imprezy byli: Wójt Gminy i Gminny Ośrodek Kultury w Kamionce Wielkiej.

 

Patronat medialny nad imprezą sprawowały Radio RDN Nowy Sącz i "Sądeczanin".

 

 

 

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska