logo_lewe
 
logo_prawe
2019-03-20     Joachima, Kiry, Maurycego     "Co skraca mi czas - Działanie! Co wydłuża go niemiłosiernie ? - Bezczynność!" - Johann Wolfgang Goethe     * WITAMY NA STRONIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W KAMIONCE WIELKIEJ *

19.06.2018 W Michalczowej "Mystkowianie" górą

W Przeglądzie Folkloru Sądecczyzny w Michalczowej Zespół Regionalny Mystkowianie okazał się najlepszym

 

10 czerwca 2018 roku już po raz czwarty w Michalczowej odbył się Przegląd Folkloru Sądecczyzny. W konkursie tradycyjnego tańca, muzyki i stroju ludowego wzięło udział 7 zakwalifikowanych Zespołów (ZR Nawojowiacy, Grupa Regionalna Michalczowa, ZR Echo Jaworza, ZR Górale Łąccy, ZR Helenioki, ZR Lipniczanie, ZR Mystkowianie). We wszystkich kategoriach najlepszy okazał się być Zespół Regionalny Mystkowianie.

 

            W niedzielę 10 czerwca do Michalczowej przybyły zespoły z terenu całej Sądecczyzny, które wzięły udział w Konkursie Tradycyjnego Tańca, Muzyki i Stroju Ludowego. Każdy zespół zaprezentował 10 minutowy program artystyczny.  Komisja w składzie: Maria Brylak – Załuska, Lidia Czechowska oraz Jadwiga Adamczyk przyznała najwyższe nagrody we wszystkich kategoriach dla Zespołu Regionalnego Mystkowianie z Mystkowa. Z pełnym protokołem można zapoznać się pod adresem: http://www.michalczowa.iap.pl/s15.html

 

            Zespół Regionalny Mystkowianie został nagrodzony za całość programu, dobre odtworzenie dawnej wersji stroju z pogranicza lachowsko - pogórzańskiego oraz za bardzo dobry tradycyjny wyraz muzyczny w tańcu i śpiewie.

            To dla nas wielka motywacja do dalszej pracy- zaraz po ogłoszeniu wyników komentował choreograf Zespołu Patryk Rutkowski. Jesteśmy dumni, że wśród tylu wspaniałych wykonawców, prezentacja mystkowskiego folkloru zdobyła uznanie w oczach jury. Mocno wierzę, że dalsze poszukiwanie naszych korzeni będzie procentowało nie tylko coraz to bardziej ciekawymi widowiskami, ale przede wszystkim zwiększeniem naszej lokalnej tożsamości.

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska