logo_lewe
 
logo_prawe
2019-04-19     Alfa, Leonii, Tytusa     "Jest światło i nieustający dzień tam, gdzie panuje miłość". ks. Tadeusz Olszański     * WITAMY NA STRONIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W KAMIONCE WIELKIEJ *

20.06.2017 Sukcesy Małych Mystkowian

Duży sukces odnieśli "Mali Mystkowianie" w Baranowie Sandomierskim

 

       

    10 czerwca w Baranowie Sandomierskim odbył się XXIV Ogólnopolski Festiwal Dziecięcej Twórczości Folklorystycznej „Dziecko w folklorze”. Swój dorobek artystyczny prezentowało 350 artystów z 7 województw: mazowieckiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, warmińsko - mazurskiego, łódzkiego, lubelskiego i podkarpackiego.
I miejsce w kategorii zespołów tanecznych oraz II miejsce w kategorii zespołów obrzędowych zdobył Zespół Regionalny Mali Mystkowianie z Mystkowa.

            W czerwcową niedzielę na deskach Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Baranowie Sandomierskim; muzykę, taniec, śpiew oraz całą paletę strojów ludowych zaprezentowała grupa ponad 350 artystów ludowych. Mogliśmy podziwiać solistów, grupy śpiewacze, grupy obrzędowe, kapele i zespoły pieśni i tańca. Rada artystyczna festiwalu w składzie: mgr Jolanta Dragan – kustosz Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, (etnograf i muzyk) przewodnicząca,
dr Kinga Strycharz–Bogacz – etnomuzykolog, Katolicki Uniwersytet Lubelski,

mgr Wiesława Hazuka – etnochoreograf z Tarnowa, po obejrzeniu wszystkich prezentacji konkursowych, w kategorii Zespołów Tanecznych, postanowiła przyznać I miejsce, a w kategorii zespołów obrzędowych przyznała II miejsce Zespołowi Regionalnemu Mali Mystkowianie z Mystkowa. Specjalne wyróżnienie trafiło do Julity Nakielskiej  za charakterystyczną rolę w widowisku obrzędowym. 

ZR Mali Mystkowianie powstał w 1984 roku. Zespół działa przy Wiejskim Domu Kultury w Mystkowie pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Kamionce Wielkiej. Kierownikiem zespołu jest Hanna Poręba, choreografem Patryk Rutkowski. Próby odbywają się w każdy wtorek o godzinie 18:00.

 

Kamil Wiatr, Facebook/MaliMystkowianie

 

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska