logo_lewe
 
logo_prawe
2017-11-18     Klaudyny, Romana, Tomasza     "Prawdziwym schronieniem dla czlowieka jest drugi człowiek". Przysłowie irlandzkie     * WITAMY NA STRONIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W KAMIONCE WIELKIEJ *

27.04.2017 Konkurs Recytatorski

Za nami kolejny już 27. Gminny Konkurs Recytatorski

 

 

Protokół z posiedzenia

Jury XXVII Gminnego Konkursu Recytatorskiego

organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury

w Kamionce Wielkiej

27 kwiecień 2017 r.

 

Komisja Artystyczna w składzie:

 

1. Bożena Patla – przewodnicząca komisji.

2. Agnieszka Basiaga – członek

3. Kazimierz Ogorzałek – członek

po wysłuchaniu 33 wykonawców recytacji prozy i poezji oraz wnikliwej jej ocenie  postanowiła przyznać następujące nagrody:

 

w kategorii I ( klasy 0-III)

 

I miejsce przyznano Agnieszka Poręba  ze Szkoły Podstawowej w  Boguszy  za wykonanie utworów „Puc, Bursztyn i Goście” -J. Grabowski i „Dama”-

 A. Frączek 

Dwa równorzędne II miejsce otrzymały: Katarzyna Kowalska ze Szkoły Podstawowej w Jamnicy za przedstawienie utworów „Szafka skarbów”- Rafał Witek  i „Paweł i Gaweł” -A.Fredro  i Karolina Kruczek ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kamionce Wielkiej za utwory „Kilogram soku poproszę ”- G.Kasdepke  i „Ptasie plotki”- J.Brzechwa

III miejsce zdobyła Wiktoria Baran  ze Szkoły Podstawowej w Królowej Polskiej  za utwory „Kuba i Buba ”- G.Kasdepke  i „Kobra i Dudy”- Izabella Plebańska

 

w kategorii II ( klasy IV-VI)

 

Trzy  równorzędne I miejsce  zdobyła Anna Migacz  ze Szkoły Podstawowej   w Jamnicy  za utwory „Latarnik”- H.Sienkiewicza i „”Ballada o szczęściu” -Magdalena Nazaretanka i Szymon Koziak ze Szkoły Podstawowej   w Boguszy za przedstawienie utworów „ Blaszana Jaskinia Smoka”- Anna Mikita i „Historia” -Joanna Papuzińska oraz Oliwia Ślipek  ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kamionce za przedstawienie utworów „Ania z Zielonego Wzgórza”-

 L. Moud  Mongomery i „Pani Twardowska”- A.Mickiewicz

II miejsce otrzymała  Nikola Ząber  ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kamionce Wielkiej za prezentację utworów  „Ania z Zielonego Wzgórza”- L. Moud  Mongomery i „Nie wyrastaj z marzenia”- Joanna Kulmowa

III miejsce zdobyła Zofia Jaworska  ze Szkoły Podstawowej w Królowej Polskiej za utwory

„Ania z Zielonego Wzgórza”- L. Moud  Mongomer” i „ Zapach” -Kazimierz Wierzyński.

 

w kategorii III (Gimnazja)

 

I miejsce  zdobyła Karolina Sekuła GP w Królowej Górnej za przedstawienie utworów „Kalamburka” -M.Musierowicz i „Twe życie” -a.n

Dwa równorzędne II miejsce przyznano dla Weroniki Poremby z GP Nr 2 w Kamionce Wielkiej  za utwory  „Beethoven i dżinsy”- K.Siesiecki i „My z połowy XX wieku”-M.Hillar i Dominik Siedlarz za utwory „Wspomnienia niebieskiego mundurka” -Wiktor Gomulicki i „Rak czupirak i rybka złośnica”  -Hanna Łochocka

III miejsca otrzymała: Klaudia Michalik  z GP w Królowej Górnej  za recytacje utworów  „ Sprężyna”- M.Musierowicz  i „Uśmiech” -A.Walenci-Topiłko.

 

  

Komisja z przyjemnością stwierdziła, że poziom wykonach recytacji był wyrównany, a dobór repertuaru w większości odpowiedni do wieku recytatorów. Jury z przyjemności stwierdziło fakt dużego zainteresowania tym konkursem wśród dzieci i młodzieży. Cieszy więc fakt, że młodzież chętnie sięga po słowo pisane i z przyjemności ją prezentuje.

 

Na tym protokół zakończono i podpisano.

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska